Průhonický park - obnova, rozvoj a oživení památky UNESCO, podprojekt Průhonický park

Průhonický park - obnova, rozvoj a oživení památky UNESCO, podprojekt Průhonický park

Předmět veřejné zakázky řeší obnovu Průhonického parku. Projekt vychází z bohatého historického vývoje parku a snaží se na něj navázat v duchu konce 19. a začátku 20. století, kdy jej budoval Arnošt Emanuel hrabě Silva-Tarouca do podoby, která dnes představuje vrcholné dílo přírodně krajinářského slohu světového významu.
Průhonický park je Národní kulturní památkou a od roku 2010 je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Předmětem plnění této části projektu je stabilizace jednotlivých stromů a zajištění provozní bezpečnosti návštěvníka systémem pěstebních opatření. Velká část těchto stromů pochází z období založení parku a představují různou míru rizika pro návštěvníka (pád stromů nebo jejich částí). Souborem navržených opatření (pěstební opatření nebo odstranění stromu) se toto riziko snižuje na únosné minimum. Současně bude zajištěna stabilita prostorové kompozice. Dále budou provedeny výsadby, kterou jsou náhradou za odstraňované stromy v blízkosti parkových cest.
Předmětem je
Veřejná zakázka vložena:
23.08.2021 09:53

Typ formuláře:
Řádný

Druh veřejné zakázky:
Oznámení o zahájení zadávacího řízení

Zadavatel:
Botanický ústav AV ČR, v.v.i.

Originální záznam:

Okres:
Praha-západ

Hlavní místo plnění:
Středočeský kraj

Platnost veřejné zakázky:
20.09.2021 00:00

Cena veřejné zkázky:
56 070 000 CZK

ZADAVATEL ZAKÁZKY

Zadavatel název:
Botanický ústav AV ČR, v.v.i.

Zadavatel IČ:
67985939

Zadavatel ulice:
Zámek 1

Zadavatel PSČ:
252 43

Zadavatel obec:
Průhonice

Kontaktní osoba:
VIA Consult a.s., Mgr. Ondřej Steinbauer

Zadavatel telefon:
+420 731 130 295


Zadavatel web:
https://www.ibot.cas.cz/cs/

Historie veřejné zakázky

Řádný formulář

Máte-li zájem o nejnovější poptávky a další nadstandardní služby, staňte se klientem Evropské databanky

Aktuální microsite


Návrhy zahrad a úpravy terénu Blansko, zahradní úpravy, zahradní stavby, zahradní architektura

Návrhy zahrad a úpravy terénu Blansko, zahradní úpravy, zahradní stavby, zahradní architektura

Představujeme Vám Ateliér zahradní tvorby ProGarden z Blanska, který provozuje Ing. Edita Mrázková. Svou činnost jsme zaměřili na kompletní realizace zahrad. Ateliér zahradní tvorby ProGarden Blansko: - zahradní architektura - prvotní studie - návrhy zahrad - úpravy terénu a zahradní stavby - zahradní úpravy - zahradní stavby Pokud Vás naše návrhy zahrad či úpravy terénu zaujaly, neváhejte nás telefonicky nebo emailem kontaktovat. Budeme rádi i za osobní návštěvu na adrese Svatá Kateřina 6, Blansko.


Zahradnické práce ve městech, sečení trávy, výsadba zeleně

Zahradnické práce ve městech, sečení trávy, výsadba zeleně

Hledáte spolehlivou firmu, která Vám zajistí kompletní údržbu zeleně a komunikací včetně likvidace odpadu? Moje firma David Hurt zajišťuje komplexní servis nejen v tomto oboru. Poskytneme Vám ty nejkvalitnější služby, a to za velmi příznivé ceny. Sečeme trávu, prořezáváme stromy i keře, zaléváme, likvidujeme plevel, poskytujeme také všechny zahradnické práce, od výsadby až po frézování pařezů. Disponujeme kvalitním technickým vybavením, a proto také provozujeme půjčovnu zahradní techniky. Likvidace odpadu, stejně jako kvalitně odvedená práce, je pro nás samozřejmostí. Likvidujeme i objemný odpad. Pokud jste z Pardubic či okolí a potřebujete profesionální služby v oblasti údržby zeleně a komunikací, neváhejte a kontaktujte nás.


Projektování a realizace zahrad Jihlava

Projektování a realizace zahrad Jihlava

Toužíte po krásné zahrádce, skalce, upravené ploše před domem? Neváhejte a kontaktujte naši společnost Zahrady Laurus z Jihlavy – jsme dodavatelé zahradních služeb. Zahradní úpravy a výsadby provádíme od prvotního projektové návrhu a vizualizace. Dále za vás uděláme veškeré terénní úpravy, výkopové práce, srovnání ploch a končíme výsadbou a finální úpravou. V nabídce služeb máme také výstavby dětských hřišť a úpravy veřejných zelení, parků a dalších prostor. Našimi přednostmi jsou originální design, pečlivé provedení, zaměření na detail a soustředění se hlavně na zákazníka a jeho přání. Realizace si prohlédněte na Instagramu nebo Facebooku. Představy posílejte skrze e-mail či kontaktní formulář, vaše přání se pokusíme přenést na papír a pokud se trefíme do vašich představ, tak vám vaši vysněnou zahradu vybudujeme u vás doma.


Odborné zhodnocení, posudky ke kácení dřevin, návrh na kompenzaci výsadby stromů

Odborné zhodnocení, posudky ke kácení dřevin, návrh na kompenzaci výsadby stromů

Společnost ARVITA P spol. s r.o. Otrokovice dodá odborné zhodnocení, znalecké posudky ke kácení dřevin i návrhy na kompenzaci výsadby dřevin a vyřeší jednání s příslušnými úřady za Vás. Reference z realizovaných akcí i zpracovaných dokumentací jsou nejen v regionu Zlín, Kroměříž a Uherské Hradiště, ale z i z oblastí v okolí Znojma, Brna, Olomouce nebo Ostravy a Přerova. Kancelář firmy najdete na adrese - Otrokovice, Příčná 1541 - tel.: 577938161.  K pokácení vzrostlého stromu či jiné dřeviny rostoucí mimo les je potřeba povolení příslušného orgánu státní správy, tedy obecního úřadu, městského úřadu, respektive jejich oddělení k tomu určených. My jednání s příslušnými úřady řešíme za Vás a dodáme potřebné odborné posudky. Dále řešíme kácení dřevin - je nutné kompenzovat ekologickou újmu a zajistit náhradní výsadbu za pokácené keře, stromy. Dodáme návrhy na kompenzaci výsadby.


Malebná obec Sukorady na Mladoboleslavsku

Malebná obec Sukorady na Mladoboleslavsku

Chcete poznat nová místa ve Středočeském kraji? Navštivte naši obec Sukorady. Najdete nás východně od Mladé Boleslavi. Jsme malebná obec s necelými 400 obyvateli. Ideální místo pro Vaše nové bydlení nebo můžete přijet jen na výlet. Na návsi uvidíte sochu svatého Václava. Nakoupit si můžete v našich místních potravinách a občerstvit se zajdete do naší hospůdky, kde se točí pivo z tanků. Pro děti máme dětské hřiště, pro sportovce pak fitness prvky, které jsou umístěny v lokalitě „Pod topoly“. Pro vášnivé čtenáře máme i obecní knihovnu. První písemná zmínka o naší obci pochází z roku 1420. Pro více informací se podívejte na naše www stránky. Zavítejte do naší obce Sukorady, těšíme se na Vás.


Výsadba a obnova ovocných sadů - projekce, projekty pro dotace

Výsadba a obnova ovocných sadů - projekce, projekty pro dotace

Extenzivní ovocné sady mají stále v dnešní době významnou hodnotu, ovocné stromy plní nejen funkci produkční, ale i ekologickou a estetickou. Proto je nutností obnovovat sady staré a vysazovat sady nové. V oblasti studií či realizačních projektů obnovy a výsadby ovocných sadů se obraťte na projekční a poradenskou kancelář ARVITA P spol. s r.o. Působíme především v kraji Zlínském, ale také Jihomoravském, Olomouckém či Moravskoslezském. Připravíme pro Vás všechny potřebné podklady k žádosti o získání dotace z programů Ministerstva životního prostředí a programů EU v oblasti obnovy zeleně a tvorby krajiny. Posouzení, studie, návrhy, projekty pro dotace: - obnova původních ovocných sadů - výsadba nových ovocných sadů.