Usmernenie pohybu turistov pomocou drevených a textilných zábran

Usmernenie pohybu turistov pomocou drevených a textilných zábran

Predmetom verejného obstarávania je usmernenie pohybu turistov pomocou drevených a textilných zábran na turistických značkovaných chodníkov v roku 2023 v správe Správy TANAPu.

Zákazka je rozdelená na 2 časti:
1.časť: Oprava technických pomôcok na TZCH na Poľský hrebeň ochranný obvod Tatranská Javorina
2.časť: Zhotovenie výdrevy a položenie jutových fólii ochranný obvod Zverovka

1.časť: Oprava technických pomôcok na TZCH na Poľský hrebeň ochranný obvod Tatranská Javorina
Práce sa plánujú vykonať na TZCH vedúcom od Zamrznutého kotla na Poľský hrebeň v extrémnom vysokohorskom sutinovom teréne v nadmorskej výške 2100 2200 m.n.m. Práce pozostávajú z rozobratia starých drevených zrubových klietok okolo TZCH a príprava starého dreva pre odvoz vrtuľníkom. Na ich mieste sa vybudujú nové zakotvené, drevené, zrubové klietky osadené v trase výkopu o šírke cca 1m. Do zrubových klietok sa zafixuje skalná sutina z okolia turistického chodníka.
Ochranný obvod Tatranská Javorina
Oprava TZCH zelená značka Zamrznutý kotol Poľský hrebeň na ploche 71 m2
Oprava TZCH - 71 m2
Obhliadka lokalít a ďalšie potrebné informácie sú možné v pracovných dňoch v čase 7.00 15.00 hod. po dohode s Ing. Slivinským ( tel.č. 0903 987 591)

2. časť: Zhotovenie výdrevy a položenie jutových fólii ochranný obvod Zverovka
Práce sa plánujú vykonať na lokalitách kde je turistický chodník vychodený do šírky 8 10 m. Na určených lokalitách sa uložia hranoly, ktoré budú uložené do pripraveného lôžka po oboch stranách určeného koridoru chodníka na šírku 1, 2 1, 3 m. Ich spojenie bude začapovaním v priečnom smere každých 3 4 bm a spojením klincami v jeden celok. Hranoly musia byť prispôsobené terénu, obsypané kamením tak, aby sa nenachádzali vo vzduchu a zabraňovali erózii. Jutová fólia bude rozprestretá po bokoch takto vytvoreného chodníka do obidvoch strán v šírke cca 3 m, priložená skalami, prisypaná šotolinou z okolia.
Ochranný obvod Zverovka
Oprava TZCH modrá značka Predný Salatín Brestová v dĺžke 70 Oprava TZCH červená značka Salatín Brestová v dĺžke 70 m Oprava TZCH žltá značka sedlo Zábrať Rákoň v dĺžke 150 m
Výdrevy na TZCH -290m

Všetok materiál dodá zhotoviteľ. Prepravu hlavného materiálu na miesto určenia a prepravu starého materiálu (drevo, jutovina, kotvenie) zabezpečí transportná forma pomocou vrtuľníka. Prírodná jutová sieť (jutová geotextília) zo 100 % juty. Jutová textília má podobu tkanej siete s otvorenou štruktúrou. Tvoria ju jutové vlákna spradené do priadze hrúbky ok
Veřejná zakázka vložena:
25.04.2023 08:26

Typ formuláře:
Řádný

Druh veřejné zakázky:
Oznámení o zakázce

Zadavatel:
Správa Tatranského národného parku so sídlom v Tatranskej Lomnici

Originální záznam:

Platnost veřejné zakázky:
24.06.2023 00:00

ZADAVATEL ZAKÁZKY

Zadavatel název:
Správa Tatranského národného parku so sídlom v Tatranskej Lomnici

Zadavatel IČ:
54435293

Zadavatel ulice:
Tatranská Lomnica 14066

Zadavatel PSČ:
059 60

Zadavatel obec:
Vysoké Tatry

Kontaktní osoba:
Ing. Pavol Pitoňák

Zadavatel telefon:
+421 903 987 580

Zadavatel email:

Slovník veřejné zakázky (CPV)

45000000-7
Stavebné práce

Máte-li zájem o nejnovější poptávky a další nadstandardní služby, staňte se klientem Evropské databanky

Aktuální microsite


Prodej, pěstování, výsadba lesní školky, rostliny

Prodej, pěstování, výsadba lesní školky, rostliny

Pěstování a prodej: - lesní sazenice - lesní rostliny - lesní dřeviny - stromky - lesní nebo okrasné školky - jehličnany, listnaté keře - traviny a další. Včasné vyzvedávání sazenic v jarním období nám umožňuje položení školek v nízké nadmořské výšce.


Pěstování lesních sazenice prostokořenných - prodej do lesních školek

Pěstování lesních sazenice prostokořenných - prodej do lesních školek

Pro obnovu lesa a zalesňování se využívá prostokořenná sadba - společnost PROPLANT GROUP s.r.o. u Vsetína zajistí nejen pěstování lesních sazenic prostokořenných, ale také jejich prodej do lesních školek. Prostokořenné sazenice pěstujeme buď jako semenáčky nebo podřezané či školkované sazenice. Pak také jako poloodrosky nebo odrostky. Lesní sazenice prostokořenné pěstujeme na polích i ve sklenících. K expedici jsou sazenice tříděny dle přání zákazníka a dle příslušných norem.


Velkoobchodní prodej živých vánočních stromků pro obchodní řetězce přímo z plantáže

Velkoobchodní prodej živých vánočních stromků pro obchodní řetězce přímo z plantáže

Obliba živých vánočních stromků je stále vysoká. Hodně zákazníků upřednostňuje živé stromky před umělými a navíc je pro ně pohodlné koupit si stromek přímo u obchodu, kde zrovna nakupují. Společnost Radhošťtrans spravuje velkou plantáž s živými vánočními stromky a každoročně je dodává i do velkoobchodů. Stromkobraní, tedy řezání, chystání a dodání stromků pro velkoobchody, se zahajuje již v polovině listopadu. Ale s výběrem vhodných a krásných stromků pro prodej se začíná již v srpnu. Přes léto se stromky prostřihávají a tvarují. K dodání máme připraven široký sortiment různých druhů, velikostí i kvalit. Dodáváme jedle a smrky nejen řezané, ale i v květináčích. Stromky do květináčů se sadí přímo sazenice, v době prodeje po 3 - 4 letech od výsadby jsou tedy již hezky zakořeněné a i při přesazení je velká pravděpodobnost (až 90%), že dále porostou. Na naši plantáži se péči o stromky věnujeme po celý rok, dbáme o to, aby byly dobře rostlé a husté a aby si každý z naších stromků vybral ten pravý vánoční.


Lesní sazenice a balkónové rostliny pro jarní výsadbu - prodej

Lesní sazenice a balkónové rostliny pro jarní výsadbu - prodej

Seženete zde listnaté i jehličnaté stromky, keře, thúje i okrasné dřeviny. Pěstování, prodej: - lesní sazenice - sazenice prostokořené a obalené lesní sazenice - semenáčky - podřezané, školkované sazenice - poloodrosky a odrostky - okrasné dřeviny - jehličnany, listnaté keře - balkónové rostliny, květiny do truhlíků - thúje - stromky k výsadbě lesů. Chtěli byste mít doma o kousek více přírody za dobrou cenu? V tom případě je tu pro vás společnost PROPLANT GROUP s.r.o.


Prodej oblíbených a žádaných vánočních stromků Kavkazská jedle na E-shopu i s frézováním kmínku

Prodej oblíbených a žádaných vánočních stromků Kavkazská jedle na E-shopu i s frézováním kmínku

Přemýšlíte už nad vánočním stromečkem? Máte rádi živé husté stromečky, které umožňují pěkné ozdobení? Vyhovovalo by Vám si stromeček rychle a v klidu domova objednat a nechat si dovést až domů? Už jste viděli Kavkazskou jedli? Řadí se mezi oblíbené stromky, jeho obliba více a více roste. Pokud chcete vánoční stromeček přímo z plantáže, objednávejte na E-shopu společnosti Radhošťtrans s.r.o., kterou najdete ve Stříteži nad Bečvou, nedaleko Valmezu a Rožnova. Podívejte se na náš E-shop, kde si můžete vybrat mezi Kavkazskou jedli Premium či Top quality. Na výběr máte buď stromky do dvou metrů, nebo vyšší. Ke stromku si můžete zadat i možnost frézování kmínku na průměr 50 mm, aby se Vám snadno vešel do stojanu. Veškeré informace o cenách stromů, frézování i za dopravu, naleznete na našich webových stránkách. Stromky dopravujeme po celé České republice. Objednávat můžete i větší množství. Kavkazská jedle je poslední dobou velmi oblíbená pro svou pravidelnou stavbu, díky které získáte krásný vánoční stromek s rovnoměrným ozdobením. Kavkazská jedle navíc krásně voní a navodí v bytě kouzelnou atmosféru Vánoc.


Výkup, prodej a dovoz všech druhů kulatiny

Výkup, prodej a dovoz všech druhů kulatiny

Výkupem kulatiny všeho druhu se na území ČR a Slovenska zabývá společnost Tomava, s.r.o. Dále nabízí následný prodej a dovoz kulatiny v přesné kvalitě dle přání zákazníka. Společnost Tomava, s.r.o. používá k dopravě kulatiny vozidla SCANIA a TATRA s hydraulickou rukou a návěsem. Dopravuje dříví v délce od 2 do 12 metrů. Tomava se také zabývá výrobou a prodejem štípaného palivového dříví z tvrdého dřeva listnatých stromů.