Manažment údajov Žilinského samosprávneho kraja

Manažment údajov Žilinského samosprávneho kraja

Predmetom zákazky je zavedenie manažmentu údajov v prostredí ŽSK v nadväznosti na strategické dokumenty SR pre oblasť informatizácie, predovšetkým NKIVS a strategickej priority Manažment údajov, ale aj strategickej priority Otvorené údaje vrátane služby poskytovanej pri prevádzke diela.

Aktivity Data governance prebiehajú počas celej dĺžky implementácie v rozsahu:
- Návrh procesov Data governance na úrovni strategického, taktického a prevádzkového riadenia údajov Žilinského samosprávneho kraja;
- Implementácia procesov a organizačného zabezpečenia procesov;
- Návrh a implementácia Data governance metodológie.

Analytické aktivity zahŕňajú:
- Analýzu aktuálneho stavu dátového prostredia Žilinského samosprávneho kraja;
- Identifikáciu implementačného rozsahu; Návrh štrukturovania rozsahu do kompaktných dátových segmentov. Cieľom je zadefinovať taký blok implementačných činností, ktoré je možné realizovať ucelenou dodávkou tak, aby
bolo možné dodať end-to-end riešenie, ktorého úspešnosť je možné vyhodnotiť definovanými metrikami.
Dátový segment by mal byť charakterizovaný:
- ucelenou dátovou oblasťou resp. doménou;
- zoznamom dotknutých informačných systémov a ich rozhraní zahrnutých do implementácie;
- identifikovanými implementačnými rizikami (hlavne kvalita dát a ich dostupnosť);
- detailnými funkčnými požiadavkami pre implementačnú realizáciu dátového segmentu formou dokumentu Detailnej funkčnej špecifikácie.

Následne je zahájené postupné implementovanie ďalších dátových segmentov formou dodávok end-to-end riešení. Dodávka je definovaná:
-definovaným rámcom Data governance;
-rozsahom dátového segmentu;
-detailnou funkčnou špecifikáciou pre dátový segment;
-cieľmi v oblastiach: dátovej kvality, referencovania a princípu jedenkrát a dosť, zabezpečenie dátovej podpory pre službu Mojedáta a Analytické spracovanie údajov vo VS.

Základné priority pre určenie dátových segmentov:
1.Zavedenie referencovania existujúcich alebo do začiatku projektu vyhlásených referenčných údajov, čo musí byť reprezentované:
- integráciou pre zabezpečenie konzumovania referenčných údajov zo systému CSRÚ;
- stotožnením údajov voči objektom evidencie Žilinského samosprávneho kraja;
-implementáciou použitia referenčných údajov v prostredí ŽSK.
2.Zabezpečenie a vyhlásenie referenčných údajov na strane ŽSK, čo musí byť reprezentované:
- zabezpečením kvality dát Žilinského samosprávneho kraja;
-integráciou pre poskytovanie referenčných údajov do sys
Veřejná zakázka vložena:
10.01.2022 08:05

Typ formuláře:
Řádný

Druh veřejné zakázky:
Oznámení o zakázce

Zadavatel:
Žilinský samosprávny kraj

Originální záznam:

Hlavní místo plnění:
Žilinský kraj

Platnost veřejné zakázky:
04.02.2022 10:00

ZADAVATEL ZAKÁZKY

Zadavatel název:
Žilinský samosprávny kraj

Kontaktní osoba:
Ing. Barbora Gondžárová, PhD.

Zadavatel telefon:
+421 415032111 / 415032457


Zadavatel web:
http:///www.regionzilina.sk

Slovník veřejné zakázky (CPV)

72600000-6
Počítačové podporné služby a poradenstvo

Máte-li zájem o nejnovější poptávky a další nadstandardní služby, staňte se klientem Evropské databanky

Aktuální microsite


Tvorba a správa webových stránek Praha, tvorba webů pro firmy všech velikostí, front-end vývoj

Tvorba a správa webových stránek Praha, tvorba webů pro firmy všech velikostí, front-end vývoj

Představujeme Vám firmu Zdeněk Hochman z Prahy, která svoji činnost zaměřila na tvorbu a správu webových stránek pro firmy všech velikostí. V rámci svých nabízených služeb se také věnujeme vývoji webových rozhraní front-end. Činnost: - tvorba webů - správa webových stránek - vývoj webových rozhraní front-end Pokud Vás tvorba a správa webových stránek zaujaly, neváhejte nás telefonicky nebo emailem kontaktovat. Budeme rádi i za osobní návštěvu na adrese Krynická 499/17, Praha.


Integrační platforma GINIS s garantovanou legislativou - bezpečné řešení pro veřejnou správu

Integrační platforma GINIS s garantovanou legislativou - bezpečné řešení pro veřejnou správu

Chcete efektivně ovládat veškeré technologie? Bezpečné řešení vám přináší naše společnost GORDIC. Vsaďte na integrační platformu GINIS a propojte veškeré technologie od různých dodavatelů do jednoho funkčního celku a nebudete litovat. Získejte manažerské nástroje a digitální služby pro občany. Představujeme vám hojně využívanou platformu v české veřejné správě, která je vhodná pro ministerstva, úřady (obecní, městské, krajské) a organizace. Platforma GINIS umožňuje propojení API rozhraní se systémy třetích stran a jinými aplikacemi. Platformu můžete pořídit zakoupením licence nebo SaaS formou. Provoz je možný v cloudu nebo na vlastní infrastruktuře. Zvolit můžete informační systém GINIS Standard, který je určen spíše pro větší organizace. Provázanost konkrétních agend, široká škála možnosti integrace i automatizovaný update se řadí mezi podstatné přínosy softwaru. Informační systém GINIS Express vyhovuje především menším organizacím (školky, příspěvkové organizace), pro které je optimální jednoduché a cenově přijatelné řešení. Pro více informací navštivte naše webové stránky.


Platforma KYBEZ pro oblast kybernetické bezpečnosti, obrany dat na internetu

Platforma KYBEZ pro oblast kybernetické bezpečnosti, obrany dat na internetu

Chcete mít lépe pod kontrolou data na internetu? Vsaďte na platformu KYBEZ, kterou poskytuje společnost GORDIC a nebudete litovat svého rozhodnutí. Informace jsou a budou součástí života, a proto je jejich bezpečnost považována téměř za existenční nutnost. Platforma KYBEZ představuje efektivní spolupráci nejrůznějších komerčních firem a akademických institucí, které se zaměřují na management, služby, systematické vzdělávání a technologie v oblasti kybernetické bezpečností informací a obrany. Platforma je vhodná pro veřejnou správu, firmy, manažery, rodiny i jednotlivce. Neváhejte a mějte vaše data či osobní údaje vždy v bezpečí. Partneři projektu Vám se vším ochotně poradí a pomohou.


Centrála, IT služby, systém řízení výrobního podniku a optimalizace

Centrála, IT služby, systém řízení výrobního podniku a optimalizace

Společnost Minerva Česká republika, a.s. je tu právě pro vás! Naše společnost se sídlem v Českých Budějovicích se již od roku 1992 pohybuje na poli informačních technologií. Pro své zákazníky zajišťujeme komplexní služby zaměřené na softwarové nástroje světové špičky. Pomáháme s řízením výrobních podniků, poskytujeme podporu pro zvýšení efektivity a konkurenceschopnosti firem na trhu. Naše služby jsou zaostřeny na automobilový průmysl, zdravotnictví či strojírenství a naši zákazníci se k nám vracejí pro naši profesionalitu, zkušenosti a výborné vztahy. Pomáháme vám plánovat nákupy, řídit zásoby, kvalitu i podnikové finance. Implementujeme nástroje pro zlepšení řízení firem, stejně jako odborná IT řešení šitá na míru. Mezi naše služby patří např. ERP cloudy, IS QAD, outsourcing, MMOG služby, CRM a další. Cizí nám nejsou ani procesy řízení lidských zdrojů či e-business a jeho nové rozměry. Neváhejte se o kvalitě našich služeb přesvědčit osobně ať už v našem sídle v Českých Budějovicích, anebo na jedné z našich poboček napříč celu Českou republikou. Reference či další informace o naší společnosti naleznete také na našem webu. Minerva – zaostřeno na průmysl.


Software pro digitální mapy, pozemkové úpravy, dodavatel, vývoj, Brno

Software pro digitální mapy, pozemkové úpravy, dodavatel, vývoj, Brno

Jestliže sháníte pro Vaši firmu software pro digitální mapy, pozemkové úpravy či geometrické plány, neváhejte a vyzkoušejte nás. Pomůžeme Vám získat zdarma data digitálních katastrálních map. Zkuste náš program G-VIEW. Používá se hlavně v oblasti digitálních map, převážně velkých měřítek a GIS. Můžeme zaručit rychlou orientaci v databázi katastru nemovitostí v návaznosti na katastrální mapu. Program se lze použít také na výpisy listů vlastnictví a další funkce s daty v katastru nemovitostí. Snadno můžete připojit databázové informace ke grafickým informacím. Je vhodný na vytváření vlastních grafických souborů. Neváhejte a kontaktujte nás, těšíme se na spolupráci. Více informací najdete na webových stránkách.


Kompletní servis kancelářské a výpočetní techniky, PC sítí

Kompletní servis kancelářské a výpočetní techniky, PC sítí

Všem zákazníkům se vždy snažíme poskytovat kvalitní služby s vysokou zárukou na zboží a se zárukou na servisní služby včetně dodávek materiálu - navštívit nás můžete na prodejně v Olomouci - spokojené zákazníky máme po celé České republice (Brno, Prostějov, Přerov, Vyškov, Šumperk). Kompletního servis kancelářské a výpočetní techniky - kopírky, faxy, telefaxy značky Toshiba - skartovací stroje HSM - psací stroje AEG - kopírky, faxy, tiskárny Canon - faxy Panasonic - tiskárny HP - kopírovací stroje, faxy, tiskárny Konica Minolta - pc sestavy a notebooky Servis PC sítí - servis ze sídla, který je řízen dispečinkem - doba zásahu je stanovena od 2 do 24 hodin od nahlášení (podle servisní smlouvy nebo typu požadavku) - plánované servisní prohlídky jsou vždy hlášeny dopředu - expresní servisní zásahy okamžitě po zavolání zákazníka - pravidelné školení servisních techniků - výstavba a údržba počítačových sítí - hlídání ekonomického provozu vašich strojů. Po dobu opravy vám také rádi zapůjčíme náhradní techniku.