Sanácia havarijného stavu IS KIS3G – dodanie HW a SW komponentov a súvisiacich služieb

Sanácia havarijného stavu IS KIS3G – dodanie HW a SW komponentov a súvisiacich služieb

Predmetom zákazky je sanácia havarijného stavu informačného systému KIS3G, dodanie HW a SW komponentov diskové pole, LAN switche, zálohovanie a dodanie súvisiacich služieb - základná inštalácia, a to v podľa špecifikácie uvedenej v prílohe č. 1 týchto súťažných podkladov. Súčasťou predmetu zákazky je aj dodanie dokladov ku komponentom, ktoré sú potrebné na prevzatie a užívanie komponentov, prípadne ďalšie, ktoré sú zmluve dohodnuté.

Informačný systém KIS3G je celonárodný knižničný systém prevádzkovaný v Slovenskej národnej knižnici v Martine (ďalej len SNK), ktorý pokrýva funkcionalitu centrálneho celonárodného bibliografického katalógu a prevádzku cca 50 knižníc a externých systémov na celom Slovensku. Projekt vznikol ako konzorcium 50 knižníc pod záštitou SNK a Ministerstva kultúry SR (ďalej len MK SR).

Systém je aktuálne prevádzkovaný na obsolentnej HW a SW infraštruktúre (priemerný vek komponentov je viac ako 12 rokov) bez hardvérovej a softvérovej podpory (EoL - End of Life, EoSL End of Support Life), ktorá je zároveň vzhľadom na rastúce požiadavky už niekoľkonásobne výkonovo poddimenzovaná.

Vzhľadom na danú situáciu existuje výrazné riziko výpadku celého celonárodného knižničného systému z dôvodu závažnej poruchy niektorého z hardvérových komponentov, čo môže obmedziť prevádzku spomínaných knižníc ako aj prevádzku na ňom závislých systémov (ohrozenie procesu digitalizácie SNK a iných inštitúcií zapojených v projekte OPIS2, procesov vkladu a diseminácie DKO do CDA a CAIR, ako aj úplné znefunkčnenie výpožičného procesu vo všetkých zapojených knižniciach). Pravidelnosť spomínaných výpadkov začína byť rizikovo kritická.

Z hľadiska nutnosti prevádzkovania existujúceho systému však je nutné zabezpečiť jeho funkčnosť a podporu na minimálne ďalších 5 rokov pre účely primárneho knižničného systému / súborného katalógu pretože je vysoká pravdepodobnosť, že v procesoch národnej bibliografie tento systém bude figurovať ako nosný aj naďalej.


Podrobný opis predmetu zákazky je uvedený v Prílohe č. 1 - Opis predmetu zákazky týchto súťažných podkladov a v Prílohe č.11 Zmluvné podmienky.
Veřejná zakázka vložena:
03.02.2021 08:30

Typ formuláře:
Řádný

Druh veřejné zakázky:
Oznámení o zakázce

Zadavatel:
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

Originální záznam:

Hlavní místo plnění:
Žilinský kraj

Platnost veřejné zakázky:
08.03.2021 10:00

ZADAVATEL ZAKÁZKY

Zadavatel název:
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

Kontaktní osoba:
Jana Petrovičová

Zadavatel telefon:
+421 220 482 555


Zadavatel web:
http://www.culture.gov.sk

Slovník veřejné zakázky (CPV)

30200000-1
Počítačové zariadenia a spotrebný materiál

Máte-li zájem o nejnovější poptávky a další nadstandardní služby, staňte se klientem Evropské databanky

Aktuální microsite


Prodej výpočetní techniky, opravy PC Litomyšl, servis PC a telefonů, tabletů, tiskáren a monitorů

Prodej výpočetní techniky, opravy PC Litomyšl, servis PC a telefonů, tabletů, tiskáren a monitorů

Představujeme vám firmu CompAct s.r.o. z Litomyšle, která nabízí maloobchodní prodej výpočetní techniky včetně počítačů, notebooků, tabletů a telefonů. Dále provozujeme správu sítí a firemní správu. Součástí našich služeb jsou také veškeré opravy a konzultace vhodného upgrade, dodávka dílú, instalace a konfigurace PC. Provádíme zabezpečení záručního a autorizovaného servisu - HP, Epson, APC, ACER a dalších značek. Pokud Vás naše služby či produkty zaujali, neváhejte nás telefonicky nebo emailem kontaktovat. Budeme rádi i za osobní návštěvu na adrese Smetanovo nám. 68, Litomyšl.


Wi-fi, bezdrátové internetové připojení - spolehlivý internet

Wi-fi, bezdrátové internetové připojení - spolehlivý internet

Hledáte-li na Vysočině v okolí Jihlavy poskytovatele bezdrátového Wi-fi připojení, pak se neváhejte obrátit na společnost M-SOFT, spol. s r.o. Služby: - poskytování internetu, bezdrátové i optické připojení, server a webhosting, firewally, antispam Iron Port, content filtery, VPN. - internet a TV Netbox. Prodej, instalace, servis: - monitory SAMSUNG, LG, EIZO, HYUNDAI, BENQ - pevné disky - operační paměti - notebooky - software MICROSOFT, VMWARE, LINUX, ....100firem - počítačová literatura, příslušenství - multimedia, DVD ROM - faxy, modemy, záložní zdroje aj. Pro více informací nás kontaktujete.


Kancelářská technika - prodej a kompletní servis

Kancelářská technika - prodej a kompletní servis

Poskytujeme kvalitní služby s vysokou zárukou na zboží a se zárukou na servisní služby včetně dodávek materiálu. Prodej, servis: - notebooky - počítače - kopírky - tiskárny - multifunkční stroje - faxy - videodataprojektory - digitální fotoaparáty - skartovače. Provádíme pravidelné servisní prohlídky, které jsou plánovány dopředu. Expresní servisní zásahy vyřizujeme neprodleně okamžitě po zavolání.


Program podvojné účetnictví Profesionál pro profesionální účetní firmy

Program podvojné účetnictví Profesionál pro profesionální účetní firmy

Program podvojné účetnictví Profesionál denně používají profesionální účetní firmy. Pořiďte si ho i vy - poskytne vám efektivitu i úsporu vašeho času. Program podvojné účetnictví Profesionál je určen pro účetní firmy, střední i malé podnikatele - výhody: - přehledný - neomezený počet zpracovávaných účetnictví - snadné používání, pružnost a přizpůsobivost. Pro rychlé seznámení se s naším programem na zpracování podvojného účetnictví si na našem webu ainex.cz můžete prohlédnout ukázky obrazovek i detailnější představení funkčnosti. Hledáte účetní software na zpracování podvojného účetnictví? Pořiďte si program podvojné účetnictví Profesionál.


Pozáruční opravy notebooků a servis počítačů všech značek

Pozáruční opravy notebooků a servis počítačů všech značek

Přestal Vám fungovat notebook nebo osobní počítač a již se na něj nevztahuje záruka? Nevadí, odborníci ze společnosti ITC Services z Prahy 4 si poradí s opravami a servisem notebooků a počítačů všech značek. Pomocí diagnostiky závady notebooku zjistíme, kde je problém, poté Vám navrhneme cenovou nabídku opravy a vše s Vámi zkonzultujeme. V rámci pozáručního servisu a opravy Vám vyměníme prasklý LCD monitor, počítač vyčistíme od prachu a nečistot, opravíme základní desku včetně výměny konektorů, provedeme upgrade, odstraníme viry a zálohujeme data. V případě potíží s Vaším počítačem nebo notebookem po záruce neváhejte kontaktovat společnost ITC Services z Prahy 4!


HELIOS Green Automobily - řešení pro střední a velké autoservisy či pro prodejce automobilů

HELIOS Green Automobily - řešení pro střední a velké autoservisy či pro prodejce automobilů

Systém HELIOS Green Automobily je také určen pro technické služby a pro svozové firmy a skládá se z 5 částí: HELIOS Green auto prodej: představuje činnost při prodeji nových vozů a úkony s tím spojené Helios Green autoSklad Helios: prodej náhradních dílů, garanční zakázky Helios Green autoServis Helios: zahrnuje činnost v autoservisu Helios Green autoBazar Helios: činnost v oblasti služeb autobazaru Helios Green autoPůjčovna Helios - služby spojené s půjčováním vozidel. Při sestavení řešení vycházíme ze specifických potřeb konkrétního prodejce nebo servisu. Nasloucháme svým zákazníkům a snažíme se porozumět jejich potřebám. Společnost slaví 27 let v České republice. Za tu dobu jsme se stali jedničkou na trhu v poskytování v oblasti návrhů implementace informačních technologií a řešení informačního prostředí ve firmách.