Využitie geotermálnej energie v objektoch Slovenských liečebných kúpeľov Turčianske Teplice, a.s.

Využitie geotermálnej energie v objektoch Slovenských liečebných kúpeľov Turčianske Teplice, a.s.

Predmetom zákazky je výstavba zariadení na využitie geotermálnej energie s použitím tepelných čerpadiel v objektoch verejného obstarávateľa: Veľká Fatra II.; SPA (kúpele) a Atrakčný bazén.

V objekte Veľká Fatra II. (kúpeľný hotel) budú tepelné čerpadlá typu VODA-VODA predhrievať ohriatu pitnú vodu (z teploty 10°C na 35°C) a ohrievať spiatočku podlahového vykurovania na teplotu 35-40°C.
V objekte SPA v rámci SPA & AQUAPARKU bude tepelné čerpadlo typu VODA-VODA ohrievať spiatočku podlahového vykurovania na teplotu 35-40°C, predhrievať ohriatu pitnú vodu (z teploty 10°C na 35°C), v kombinácii s malým tepelným čerpadlom vzduch-voda so zásobníkom, ktoré bude rovnako predhrievať pitnú vodu.
Pre atrakčný bazén bude tepelné čerpadlo typu VODA-VODA ohrievať bazénovú vodu na požadovanú teplotu 31°C.

Všetky uvedené spotrebiče tepla (teplovodné vykurovanie objektov, ohrev pitnej vody, ohrev bazénovej vody atrakčného bazéna) v uvedených objektoch sú momentálne zásobované teplom z centrálnej plynovej kotolne situovanej v suteréne objektu Veľká Fatra I.

Tepelné čerpadlá budú využívať teplo z odpadovej termálnej minerálnej vody, ktorá je momentálne vypúšťaná do potoka Teplica. Účelom je využitie obnoviteľného zdroja energie, úspora zemného plynu v centrálnej plynovej kotolni a z nej vyplývajúce úspory primárnej energie, úspory prevádzkových nákladov a úspory emisií znečisťujúcich látok, a skleníkového plynu CO2.

Podrobný opis predmetu zákazky je uvedený v časti B.1 - Opis predmetu zákazky a v osobitných prílohách súťažných podkladov: Projektová dokumentácia a Zadanie.
Veřejná zakázka vložena:
28.08.2019 08:49

Typ formuláře:
Řádný

Druh veřejné zakázky:
Oznámení o zakázce

Zadavatel:
Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice, a.s.

Originální záznam:
platnost poptávky vypršela

Hlavní místo plnění:
platnost poptávky vypršela

Platnost veřejné zakázky:
26.10.2019 00:00

Cena veřejné zkázky:
platnost poptávky vypršela

ZADAVATEL ZAKÁZKY

Zadavatel název:
Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice, a.s.

Zadavatel IČ:
31642322

Kontaktní osoba:
platnost poptávky vypršela

Zadavatel telefon:
platnost poptávky vypršela

Fax:
platnost poptávky vypršela

Zadavatel email:
platnost poptávky vypršela

Zadavatel web:
platnost poptávky vypršela

Slovník veřejné zakázky (CPV)

45215110-1
Stavebné práce na stavbe kúpeľov

Máte-li zájem o nejnovější poptávky a další nadstandardní služby, staňte se klientem Evropské databanky

Aktuální microsite


Čerpací agregát – výroba mobilního odvodňovacího a zavodňovacího čerpadla se snadnou manipulací

Čerpací agregát – výroba mobilního odvodňovacího a zavodňovacího čerpadla se snadnou manipulací

Zaujalo Vás mobilní odvodňovací a zavodňovací čerpadlo poháněné 85 kW diesel motorem DEUTZ? Tento čerpací agregát, sloužící pro zásobování vodou vysokovýkonného čerpacího zařízení pro tlakování vodovodů a plynovodů, vyrobila společnost AQ PUMPY s.r.o. se sídlem v Hranicích v okrese Přerov. Agregát se používá k servisu potrubních systémů pro dopravu a rozvod plynů, ropným produktům či chemických látek. Je možné jej ale použít i při jiných běžných vodohospodářských činnostech jako je odvodnění nádrží či zavodnění potrubí. Čerpací agregát je poháněn 85 kW dieselovým motorem DEUTZ s manuálním řízením otáček, s odstředivým čerpadlem je spojen pomocí pružné spojky. Čerpací jednotka je umístěna v ocelovém svařovaném rámu. Díky záchytné vaně, která zabraňuje úniku provozních kapalin, a kapotáži, je možný i provoz v náročných (polních) podmínkách bez přístupu elektrické energie. Sání a výtlak čerpadla je řešeno připojením potrubního systému prostřednictvím spojení VICTAULIC. Plynulý rozběh čerpacího soustrojí zajišťuje manuální řízení otáček spalovacího motoru a nastavení požadovaných parametrů umožňuje dále také škrtící ventil, kterým je umístěn na výtlačném řadu za čerpadlem. Konstrukce čerpadla usnadňuje snadnou manipulaci se zařízením, kdy pomocí jeřábu nebo vysokozdvižného vozíku lze agregát snadno přemísťovat. Řídicí systém se skládá se základních ovládacích prvků a průběžně monitoruje chod motoru a čerpadla. V případě potřeby jej odstaví z provozu. Porucha je signalizována příslušnou kontrolkou na řídicím panelu tak, aby obsluha mohla překážku v chodu snadno a rychle odstranit. Pro více informací navštivte naše stránky. Máte-li zájem o podobnou realizaci kontaktujte přímo naše pracovníky.


Stříkací technika pro malíře a stavebnictví, stříkané stěrky, fasády, izolace, bitumeny

Stříkací technika pro malíře a stavebnictví, stříkané stěrky, fasády, izolace, bitumeny

Naší hlavní činností jsou návrhy, prodej, projekty i realizace kompletních aplikačních systémů pro rozvody a nanášení barev, lepidel a tmelů. Poskytujeme nejširší sortiment na trhu. Většinu našich strojů je skladem a zařízení máme tak ihned k dodání. Disponujeme servisními středisky po celé republice - akční nabídky v průběhu celého roku! V naší nabídce najdete různé nástřiky pro: - stříkané stěrky - interiérové malby - fasády - střechy - izolace - bitumeny - antikorozní ochranu - polyuretanové pěny - ochranné polyurea a epoxidové membrány Pro více informací nás kontaktujete nebo se u nás zastavte osobně. Vše Vám rádi vysvětlíme a poradíme. Sídlíme přímo v Liberci.


Podlahové topení – dodávka, montáž

Podlahové topení – dodávka, montáž

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Uvažujete o montáži podlahového topení? Pokud jste z okolí Znojma oslovte společnost FATO Hlaváč, s.r.o. Postaráme se Vám o kompletní realizaci podlahového topení, od návrhu systému topení přes dodávku materiálu a výslednou realizaci. A proč zvolit právě podlahové vytápění? Protože je praktické. Vytápění prostřednictvím podlahových otopných soustav je úspornější, umožňuje rovnoměrné rozložení tepla v místnostech, nevíří prach a nevysušuje vzduch. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.


Výkonná motorová plovoucí čerpadla s nízkou spotřebou najdou uplatnění nejen u HZS a SDH

Výkonná motorová plovoucí čerpadla s nízkou spotřebou najdou uplatnění nejen u HZS a SDH

Sháníte výkonné motorové plovoucí čerpadlo? Potřebujete spolehlivého pomocníka při odčerpávání vody? Motorové plovoucí čerpadlo řady Niagara je přesně to, co hledáte. Prodej a dodávku těchto čerpadel zajišťuje společnost HTB – Požární ochrana a.s. se sídlem v Ostravě. Motorová plovoucí čerpadla řady Niagara se vyznačují nízkou spotřebou paliva ve srovnání s vysokou technickou úrovní, snadnou manipulací a vysokou spolehlivostí. Při výrobě čerpadla byly použity kvalitní materiály, základní díly jsou vyrobeny ze speciálních hliníkových slitin, které odolávají korozi. Navíc spalovací motor umožňuje práci i v místech, kde není k dispozici elektrický proud. Čerpadlo lze využít i při čerpání vody s velkou mírou znečištění, například při povodních. Využití nalezne nejen u HZS a SDH, ale i u pracovníků komunálních služeb, lesů či ve stavebnictví a všude tam, kde je potřeba efektivně a rychle odstranit přebytečnou vodu. Pro svou velikost, hmotnost a výkonu je ideálním pomocníkem v nouzových situacích. Zajímají-li Vás bližší informace a technické údaje čerpadla, navštivte naše webové stránky nebo nám zavolejte.


Ústřední topení, montáž plynu, plynové kotle Hradec Králové -  instalace, opravy a výměny kotlů

Ústřední topení, montáž plynu, plynové kotle Hradec Králové - instalace, opravy a výměny kotlů

Pavel Reichl voda, topení, plyn Hradec Králové Zabýváme se topenářskými pracemi. Firma Reichl Pavel provádí montáže a rekonstrukce topení, vody a plynu, včetně dodávky materiálu. Nabízíme instalace, opravy a výměny kotlů osvědčených firem VAILLANT, GEMINOX, PROTERM, KORADO, VIEGA. Firma je registrována v projektu zelená úsporám - solární kolektory, kotle na biomasu, tepelná čerpadla. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.


Vysokotlaké čištění a vysokotlaký vodní paprsek

Vysokotlaké čištění a vysokotlaký vodní paprsek

Vysokotlaké čištění, tryskání, mokré pískování a práce s vysokotlakým vodním paprskem jsou často využívány v nejrůznějších průmyslech za účelem čištění povrchu a odstraňování odolných nečistot. Společnost AQ Pumpy Vám navrhne optimální řešení přizpůsobené Vašim provozním podmínkám a Vašim požadavkům. Máme zkušenosti ze všech oblastí průmyslu (za zmínku stojí průmysl vodohospodářský, petrochemický a ropný, stavebnický, loďařský, letecký, železniční, automobilový, cementářský, železárenský, elektrárenský, potravinářský, papírenský a další). Zjistit jaké parametry (tlak, průtok, výkon) budou pro vyčištění a odstranění usazenin nutné je základní otázkou při výběru vysokotlaké techniky. Jako zkušený odborník, dokážeme již dopředu orientačně odhadnout, jaký poměr tlaku a průtoku bude pro konkrétní aplikaci dostatečný. Bez zkoušky Vám však málokdo řekne, jak dlouho bude čištění trvat, potažmo kolik bude stát. Nejrůznější kombinace materiálů, usazenin a okolního prostředí znamenají odlišnou efektivitu čištění. Ideální je tak vysokotlaké čištění nejprve odzkoušet a to zejména tam, kde je požadavek na zakázkovou výrobu sofistikovaného a automatizovaného systému či profesionálního zařízení, které je často používáno v náročných podmínkách. Naše zkušenosti aplikace vysokotlakého vodního paprsku: - odstraňování barev, laků a rzi (příprava povrchu) - tryskání betonu a železobetonových konstrukcí (sanace betonu, mosty, monolitické konstrukce, nádrže čistíren odpadních vod, silážní jámy apod.) - odhalení ocelové výztuhy v betonu, hydrodemolice apod. - čistění lešení, bednění a jiného stavebního nářadí, strojů a zařízení - odstraňovaní asfaltu, lepidel a jiných odolných usazenin - čištění silnic, letištních runway a jiných ploch od gumy, pneumatik, silničního značení apod. - čištění chemických provozů (výměníky, trubkovnice, dopravní potrubí apod.) - odstraňování fasád, omítek, graffiti, žvýkaček apod. - čištění chodníku, dlažby, vlakových stanic a vícepodlažních parkovišť - čištění strojů, zařízení, odlitků a jejich součástí (letecký a strojírenský průmysl) - čistění zemědělských strojů, staveb, farem a provozů pro živočišnou výrobu - čištění zařízení pro zpracování masa, odstranění tuku - čištění papírenských strojů a zařízení - čištění nádrží, nádob, tanků a sudů v potravinářství (pivo, víno, nápoje, marmelády apod.) - čištění olejových nádrží, nádob a zásobníků - čištění železničních cisteren, kontejnerů, nádrží a tanků od chemických, stavebních či jiných směsí (cement, sádra apod.) - čistění betonových domíchávačů, přepravních silo cisteren pro transport omítkových a maltových směsí - čištění nádrží, nádob, kontejnerů a cisteren od chemicky nebezpečných látek - čištění loděnic, přístavů, pilířů a pobřeží (i pod vodou) - čištění zařízení doků, potrubí a trubek, kontejnerů, sudů a jiných přepravních boxů - tryskání, pískování a renovací lodí a trupu lodí (odstranění barvy a rzi z lodí) - ostřik okují, textilie, plachetek kaolisů - čištění dřeva a odstraňování kůry tlakovou vodou - extrakce nylonového mandlu (jádra formy) z gumové hadice - čištění kanalizace, kanálů a jiného potrubí -- odstraňování bauxitu -- čištění trubek a trubkovnic výměníků -- čištění svazků trubek a rour kotlů, kondenzátorů, výparníků