Sháním obraz od Wenzela Salamona

Sháním obraz od Wenzela Salamona

Koupím jakýkoliv obraz v jakémkoliv stavu od Wenzela Salomona.Autor žil a tvořil v Jiřetíně pod Jedlovou mezi roky 1900-1950.
Poptávka byla vložena dne:
21.08.2008 08:50

Platnost poptávky:
02.10.2008 08:50

Kontaktní osoba:
Richard Majer

Kontaktní email:

Telefon:
+420 602 223 221

Okres:
Praha-město

Máte-li zájem o nejnovější poptávky a další nadstandardní služby, staňte se klientem Evropské databanky

Aktuální microsite


Památník Terezín – severočeský památník obětí nacistického režimu z doby druhé světové války

Památník Terezín – severočeský památník obětí nacistického režimu z doby druhé světové války

Potřebujete doplnit studijní materiál či podklady pro vaši další práci? Navštivte jediný památník svého druhu v Česku – Památník Terezín v Terezíně na Litoměřicku. Náš památník je unikátním pomníkem odkazujícím na nacistické běsnění a rasovou perzekuci na našem území během druhé světové války. Již po skončení válečného konfliktu byl založen za účelem podání důkazu a udržení historických souvislostí spojených s nacistickým režimem v tehdejším Československu. Klademe si za cíl informovat a upozorňovat stávající i budoucí generace. V současné době je zřizovatelem Ministerstvo kultury ČR, které se zasazuje o financování budování našeho odkazu a zaštiťuje hlavní činnosti památníku. Ten dnes tvoří celá řada jednotlivých pietních míst, které mají připomínat zkázu a utrpení desetitisíců lidí, kteří tehdejším táborem prošli či v něm zahynuli. Navštivte muzeum ghetta, Malou pevnost, Národní hřbitov či Magdeburská kasárna – zde se vrátíte v čase a připomenete si nezapomenutelné události, které již nechce nikdo z nás zažít. Neváhejte využít komentovaných prohlídek či organizovaných návštěv, pořádáme akce pro jednotlivce i skupiny a školy. Více informací naleznete na našem webu www.pamatnik-terezin.cz.


Galerie Klatovy / Klenová, výstava plastik, obrazů, kreseb, grafiky, fotografií

Galerie Klatovy / Klenová, výstava plastik, obrazů, kreseb, grafiky, fotografií

Galerie Klatovy / Klenová, příspěvková organizace Plzeňského kraje pořádá různé akce ryze výtvarného charakteru. Návštěvníci si tak mohou v nádherných prostorách hradu a zámku prohlédnout plastiky, obrazy, kresby, grafika, fotografie a další zajímavá díla. Období prohlídek: duben, říjen: úterý-neděle, 10-12, 12.30-16 hod. květen, červen, září: úterý - neděle, 9-12, 12.30-17 hod. červenec, srpen: pondělí - neděle, 9-12, 12.30-18 hod. Plné vstupné 80 Kč a zlevněné vstupné 40 Kč. Vstupné zahrnuje prohlídku hradu, stálé expozice v přízemí zámku a dočasných výstav zámku, sýpka a exteriéry hradu.


V areálu strakonického hradu se nachází Muzeum středního Pootaví Strakonice

V areálu strakonického hradu se nachází Muzeum středního Pootaví Strakonice

Také Vám už chybí kultura? Máte rádi muzea a hrady? Pak neváhejte a přijeďte k nám do Strakonic. Naše Muzeum středního Pootaví Strakonice nejdete přímo v areálu strakonického hradu, který byl vyhlášen v roce 1995 národní kulturní památkou. Užijete si tak návštěvu nejen muzea, ale i krásného areálu strakonického hradu, který založil rod Bavorů ze Strakonic již ve 13. století. Právě na nádvoří je v současnosti fotografická výstava zachycující dosavadní práce v rámci rekonstrukce, která momentálně na hradě probíhá. Nezapomeňte však navštívit gotickou hradní věž Rumpál, která je zpřístupněna přímo z nádvoří. Zúčastnit se můžete také řemeslné akce s ukázkami zpracování dřeva, která se koná 18.9.2021 na mlýně. Zde je Vám k dispozici i stálá etnografická expozice Ze života šumavského Podlesí.


Policejní muzeum Praha – plno (ne)bezpečné zábavy

Policejní muzeum Praha – plno (ne)bezpečné zábavy

Těšíme se, až budeme moci ukázat střípky z každodenního života policejního sboru a jeho historie. Uvidíte zde velmi zajímavé exponáty, dobové uniformy, výzbroj z každého období. Pravou atmosféru jde načerpat v autentické četnické stanici. Muzeum vás provede časem a ukáže útržky z každého významného období naší historie. Mezi další zajímavosti zařazujeme projekce nejzajímavějších případů kriminalistiky a popis fungování každodenní činnosti našich nynějších bezpečnostních složek. Máme své vlastní dopravní hřiště. Pořádáme preventivní programy v odvětví dopravy, kriminalistiky nebo protidrogové aktivity. Vše je protkané různými tiskopisy, doplněno fotografiemi, autentickými předměty a dokumenty. Máte se na co těšit! Jsme tu pro vás od úterý do neděle mezi 10:00 až 17:00, a to v Praze na adrese Ke Karlovu 1.


Výstava Salvador Dalí, adventní galavečery v Praze

Výstava Salvador Dalí, adventní galavečery v Praze

Máte rádi kulturu? Chcete vidět unikátní výstavu surrealismu? Pak neváhejte a navštivte Exhibition Salvador Dalí v Praze! Tato unikátní expozice na Vás čeká ve výstavním prostoru Salvador Dalí – Enigma. Najdete nás jen kousek od Václavského náměstí na ul. Opletalova 1535/4. Vítáme i studenty škol a nabízíme průvodce v češtině, angličtině a italštině. V případě zájmu nás kontaktujte a my Vám zpracujeme cenovou nabídku nebo Vám rezervujeme termín. Nenechte si ujít expozice soch nevyčíslitelné hodnoty, grafiky i speciální kolekce skleněných soch tohoto všestranného umělce. Zúčastnit se můžete také jednoho z našich adventních galavečerů, které jsme pro Vás připravili v našem muzeu ve dnech 6.12.2021, 13.12.2021 a 27.12.2021.


Západočeské muzeum v Plzni, stálé expozice, výstavy, komentované prohlídky, přednášky, koncerty

Západočeské muzeum v Plzni, stálé expozice, výstavy, komentované prohlídky, přednášky, koncerty

Představujeme Vám renesanční Západočeské muzeum v Plzni, které patří k nejkrásnějším dominantám historického jádra Plzně. Najdete zde čtyři stálé expozice, dva výstavní sály a knihovnu. Nejen pro návštěvníky škol zde máme připravené různé výstavy, komentované prohlídky, přednášky, koncerty nebo filmové projekce. Pokud hledáte prostor vhodný pro Vaši firemní prezentaci, koncert či přednášku, můžete si pronajmout náš přednáškový sál vybavený koncertním křídlem, zatemňujícími roletami, data projektorem a promítacím plátnem. Příjemné posezení i dobrou kávu může nabídnout muzejní kavárna. V prostorách šatny probíhá prodej publikací a upomínkových předmětů. Neseďte doma a co nejdříve navštivte Západočeské muzeum v Plzni!