Bratislavský samosprávny kraj

Bratislavský samosprávny kraj

Organizátor bude zabezpečovať vykonávanie prehliadok mŕtvych tiel vrátane prepravy prehliadajúcich lekárov na miesto výkonu prehliadky mŕtveho tela a späť na území samosprávneho kraja. (Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Nitriansky, Žilinský, Banskobystrický, Prešovský, Košický). Verejný obstarávateľ uzatvorí samostatnú zmluvu na každy samosprávny kraj . Organizátor zabezpečí odborné a nepretržité vykonávania prehliadok mŕtvych tiel v súlade so zákonom č. 581/2004 Z. z. Predmetom zákazky je záväzok organizátora zabezpečiť vykonanie prehliadok mŕtvych tiel zdravotníckym pracovníkom v povolaní lekár, ktorý má udelené oprávnenie na vykonávanie prehliadok mŕtvych tiel podľa § 47f zákona č. 581/2004 Z. z. (ďalej len prehliadajúci lekár) . Organizátor je povinný vykonávať prehliadky mŕtvych tiel v súlade s metodickým usmernením verejného obstarávateľa k vykonávaniu prehliadky mŕtveho tela a k vykonaniu pitvy (viď: www.udzs sk.sk) a v súlade s príslušnými platnými právnymi predpismi.
Veřejná zakázka vložena:
16.05.2018 07:45

Typ formuláře:
Řádný

Druh veřejné zakázky:
Oznámení o zakázce

Zadavatel:
Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Originální záznam:

Hlavní místo plnění:
Bratislavský kraj

Platnost veřejné zakázky:
28.05.2018 10:00

ZADAVATEL ZAKÁZKY

Zadavatel název:
Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Kontaktní osoba:
Mária Šuleková

Zadavatel telefon:
+421 285 6107


Zadavatel web:
http://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-profilov/zakazky/9119

Slovník veřejné zakázky (CPV)

60130000-8
Služby osobnej cestnej dopravy na osobitné účely

Máte-li zájem o nejnovější poptávky a další nadstandardní služby, staňte se klientem Evropské databanky

Aktuální microsite


Plastická chirurgie pro ženy i muže, šetrná liposukce, zvětšení a modelace prsou

Plastická chirurgie pro ženy i muže, šetrná liposukce, zvětšení a modelace prsou

Uvažujete, že byste dopomohli přírodě a nechali si udělat krásnější obličej či perfektní poprsí? Plasticare s.r.o. je klinika se sídlem v Chrudimi, v jejímž popředí stojí špičková plastická chirurgie, kterou provozuje se zaměřením jak pro ženy, tak pro muže. Z nejběžnějších operačních výkonů provádíme zvětšení, zmenšení či modelaci prsou, dále odstranění vrásek či plastiku víček i uší a v neposlední řadě liposukci nejrůznějších částí těla. Pro své pacienty zajišťujeme veškeré estetické zákroky od operačních výkonů až po pooperační chirurgickou péči. V oboru plastické chirurgie máme bohaté zkušenosti a rovněž velmi slušné vybavení, které nám umožňuje svým klientům poskytovat služby na velmi vysoké úrovni. Ke všem svým pacientům přistupujeme vždy individuálně a s úctou, kterou si zaslouží.


Lymfoterapie Plzeň

Lymfoterapie Plzeň

Trpíte problémy, které jsou způsobeny mízními otoky a hledáte léčbu, která by Vám od těchto obtíží ulevila? Vyzkoušejte lymfoterapii, kterou nabízí ordinace LYMFOTERAPIE - Ivana Bäumlová z Plzně. Pomocí ozkoušených metod manuální lymfodrenáže nebo přístrojové lymfodrenáže si poradíme s redukcí mízních otoků tzv. lymfodémů, a Vy se budete cítit lépe. Jedná se o speciální hmatové techniky, díky kterým pomůžeme aktivovat lymfatický systém a napomůžeme tím k celkové regeneraci Vašeho organismu. Pokud máte k technice lymfodrenáže dotazy, odborně Vám je zodpoví specialisté z ordinace LYMFOTERAPIE - Ivana Bäumlová.


Denzitometrické vyšetření v centru prevence vzniku osteoporózy

Denzitometrické vyšetření v centru prevence vzniku osteoporózy

Je-li Vám více než 50 let a chcete-li včasně zachytit rozvíjející se řídnutí kostní hmoty a úbytek obsahu minerálů v kostech – tedy nemoc zvanou osteoporóza, navštivte některé z denzometrických center společnosti G-medica v Brně a Olomouci. Denzitometrické vyšetření je prováděno speciálním přístrojem fungujícím na principu rentgenového záření, s jehož pomocí je možné odhalit nejčastější onemocnění kostí – osteoporózu. Samotné vyšetření je pro pacienta bezbolestné. Denzitometrické vyšetření navíc pomáhá v průběhu léčby osteoporózy zjistit, jak je léčba této nemoci účinná.


Tenisový, golfový (oštěpařský) loket a jeho léčba Opava - spolehlivé řešení bolesti

Tenisový, golfový (oštěpařský) loket a jeho léčba Opava - spolehlivé řešení bolesti

Názvem tenisový loket označujeme úponové bolesti na vnitřní straně lokte v oblasti úponů natahovačů ruky a prstů, u golfového lokte pak naopak na zevní straně lokte. Pokud i vy trpíte tímto onemocněním, navštivte Centrum ucelené léčebné rehabilitace a léčby bolesti, MUDr. Františka Golly. Bolesti spojené s golfovým či tenisovým loktem se takto označují zřejmě z důvodu častějšího výskytu u sportovců, ale vzniknout můžou při jakékoliv činnosti, kdy dojde k přetížení. Tenisový i golfový loket řadíme do entezopatií (onemocnění šlach), což jsou bolestivé syndromy, které vznikly zánětlivými procesy při úponech šlach, vazů a kloubních pouzder. Nejčastějším onemocněním v oblasti lokte je právě zmíněný tenisový loket. Bolest může vystřelovat vzhůru po paži směrem k rameni či naopak dolů k zápěstí. Vysoké napětí je hlavně v natahovačích či přitahovačích prstů a zápěstí. Bolest je poté vyvolávána především křečovitým úchopem. Bolesti se objevují v důsledku nadměrného jednostranného zatěžování: - špatného postavení horní končetiny - při manipulaci s myší počítače - šroubování, otevírání dveří nebo třeba při řízení auta - u manuálních zaměstnání jako jsou dělníci, zahradníci ale také dentisté apod. Golfový loket, kdy je bolest přítomná na vnitřní straně lokte, je typický pro hráče golfu, baseballu či oštěpaře a jiné atlety zabývající se hodem. Bolest se projeví zejména při ohnutí prstů a zápěstí nebo při otáčení dlaně směrem dolů. Bolest však vyvolá často také samotný dotyk v oblasti malíkové strany lokte. To, že je tenisový i golfový loket způsobený výrazným přetížením svalstva předloktí, je více než zřejmé. K přetížení může dojít na základě svalového řetězení vycházejícího z oblasti paže, ramene, lopatky, krční páteře a svalového napětí v oblasti hrudního koše. Základ účinné fyzioterapie, kterou nabízíme v našem opavském Centru ucelené léčebné rehabilitace a léčby bolesti, spočívá v odhalení pravé příčiny obtíží. Po zjištění původu vzniku bolestivého syndromu se snažíme pohybový aparát vyvést ze špatného zapojování svalů do pohybu a obnovit optimální svalovou souhru. Výborně se nám osvědčila také léčba v kombinaci s radiální rázovou vlnou. Rázová vlna se aplikuje o vysoké frekvenci na přetížené svalstvo a vy sami cítíte jak se svalstvo uvolňuje.


Osteocentrum Brno, diagnostika a léčba osteoporózy, rehabilitace

Osteocentrum Brno, diagnostika a léčba osteoporózy, rehabilitace

Máte problémy s bolestí zad či snadnou lámavostí kostí? Příčinou může být řídnutí kostní tkáně neboli metabolická choroba kostí zvaná osteoporóza. Důležité je včasné odhalení a léčba. Tak neváhejte a navštivte specializované nadregionální pracoviště Osteocentrum Brno, s.r.o. V našem centru dostanete komplexní péči od vstupního vyšetření denzitometrie, diagnostiku přes léčbu, farmakoterapii po cvičení, rehabilitace či doporučení ve změně životosprávy. Na oddělení rehabilitace se zaměřujeme na pohybový aparát dětí a dospělých při prevenci a léčbě různých onemocněních ortopedických, traumatických, neurologických či gynekologických.


Osteologická ambulance - léčba osteoporózy v Uherském Hradišti, kvalitní lékařská péče

Osteologická ambulance - léčba osteoporózy v Uherském Hradišti, kvalitní lékařská péče

Řešíte-li zdravotní problém či jen chcete znát odpovědi na problematiku prevence osteologických problémů, obraťte se na odborníky v Mediekos Ambulanci se specializovaným pracovištěm v Uherském Hradišti. Osteoporóza se projevuje řídnutím kostí a dochází k úbytku vápníku i dalších důležitých minerálů. Pokud hledáte specialistu v oblasti osteologické problematice, pak navštivte osteologickou ambulanci Mediekos ve Vsetíně, kde Vám poskytneme vysoce odbornou péči včetně poradenství jak pro dospělé, tak pro děti. V naší ambulanci Vám poskytneme komplexní péči, která obsahuje: - diagnostiku - terapii - monitorování léčby - konsiliární vyšetření - ukončení terapie, přechod na monitorovací a preventivní režimy - zvýšení dostupnosti vyšetření pacientům pomocí řešení logistiky - primární prevenci.