Poptávám Žen-šen kořen celý nebo řez

Poptávám Žen-šen kořen celý nebo řez

Poptávám Žen-šen kořen celý nebo řez (Ginseng ost. radix tot. nebo cs.).
Množství: 150 kg
Balení: velkoodběratelské
Termín: co nejdříve.
Poptávka byla vložena dne:
23.05.2017 10:16

Platnost poptávky:
23.06.2017 10:07

Kontaktní osoba:
Arhom s.r.o.

Kontaktní email:

Telefon:
+420 605 222 362

Okres:
Praha-město

Máte-li zájem o nejnovější poptávky a další nadstandardní služby, staňte se klientem Evropské databanky

Aktuální microsite


Výborný uzený sýr Jánošíkův oštěpek se hodí na grilování, opékání i k pečení na pánvi i v troubě

Výborný uzený sýr Jánošíkův oštěpek se hodí na grilování, opékání i k pečení na pánvi i v troubě

Těšíte se na letní grilování? Máte rádi dobrý sýr? Máte na něco dobrého a speciálního chuť? Dali by jste si i něco jiného než jen grilovaný hermelín? Pak zkuste si na grilu, ať už venkovním nebo elektrickém, připravit Jánošíkův oštěpek, který vyrábí firma MILKEFEKT s.r.o. Naše firma se specializuje na výrobu tradičních českých a slovenských sýrů z kvalitních surovin. Jánošíkův oštěpek se připravuje z kravského mléka a uzen je na bukovém dřevě, čímž získává unikátní vůni a chuť. Je vhodný k celoročnímu grilování, takže nemusíte čekat pouze na léto. Skvěle jej ogrilujete na venkovním, ale i elektrickém grilu.Ale připravit jej lze i v troubě nebo na pánvi. Sýr se po zahřátí mírně nafoukne a změkne, ale nerozteče se a drží si po celou dobu úpravy svůj tvar. Podávat jej můžete se zeleninou či s masem. Ale opravdová pochoutka je, pokud jej podáváte s brusinkovým džemem.


Ostropestřec mariánský (Silybum Marianum)

Ostropestřec mariánský (Silybum Marianum)

Ostropestřec mariánský je léčivá bylina, jejíž plody mají blahodárné účinky například na játra či žlučník. Snadno jej také můžete sami pěstovat nebo si jej nechat vypěstovat společností SILYBA. Ostropestřec mariánský se nejčastěji používá na čaj. Je však důležité, aby jeho plody byly roztlučené, protože tím uvolníte léčivé látky, které se pak vyluhují. Ostropestřec mariánský pomáhá léčit: - deprese - žlučník a žlučníkové kameny - infekční mononukleózu - žloutenku - bakteriální onemocnění jater i cirhózu (tvrdnutí) jater - otravy z léků - následky chemoterapie a další neduhy. Ostropestřec mariánský se pěstuje velmi snadno. Není nijak náročnou bylinou. Jediné, co potřebuje, je hlinitá propustná půda na spíše slunném a před větrem chráněném místě. Je však schopný růst i na spíše stinném místě, jen poněkud pomaleji. Pro pěstování ostropestřce mariánského je vhodnější půda neutrální až mírně vápnitá. Pokud však pro něj nemáte zrovna vhodné podmínky na své zahradě či poli, můžete si jej nechat vypěstovat a také sklidit zemědělci ze společnosti SILYBA. Ostropestřec mariánský se vysévá přímo na záhon ve slunečných dnech do hloubky 20 až 30 mm. Už po třech týdnech vyklíčí. Sklízí se paličky plodů ustřižením, a to těsně před jejich dozráním. Pak se zavěsí nad čistý papír a nechají se vyzrát a sušit. Nakonec se vymlátí semena a je hotovo Ostropestřec Mariánský, pěstuje, sklízí, ale i prodává společnost SILYBA, kterou najdete v Dolní Dobrouči nedaleko Ústí nad Orlicí.


Hygiena ve stájích, údržba boxového lože. Saniblanc zlepšuje hygienické podmínky.

Hygiena ve stájích, údržba boxového lože. Saniblanc zlepšuje hygienické podmínky.

Správné založení a údržba boxového lože je jedním z klíčových faktorů ovlivňujících celkový zdravotní stav zvířat, jejich výkonnost a v neposlední řadě pohodu. Je také rozhodující pro množství a kvalitu nadojeného mléka. Výrobce firma MIKROP ČEBÍN a.s. nabízí řešení pro udržení hygieny ve stájích a boxových ložích. Hygienické účinky: -snížení bakteriálního tlaku -snížení výskytu mastitidy -omezení zánětlivosti paznehtů -snížení počtu somatických buněk v mléce -zlepšení čistoty vemene a struků -prodloužení času ležení -snížení množství parazitů a hmyzu. A to vše vede k zlepšení pohody, komfortu a celkové kondice zvířat, a tím i výraznému zvýšení dojivosti. Veterinární testy Saniblanc® byl vyvíjen ve spolupráci s předními českými odborníky a jeho účinnost byla precizně vyladěna a testována v akreditovaných laboratořích v ČR. Bližší vlastnosti naleznete na našich webových stránkách.