Rekonštrukcia fasády budovy Župného domu v Komárne

Rekonštrukcia fasády budovy Župného domu v Komárne

Zámerom rekonštrukcie historickej budovy je prezentovanie ucelenej fasády z prvej stavebnej etapy - klasicistickej z roku 1813.
Cieľom obnovy fasád je maximálne zachovanie určujúcich pamiatkových hodnôt, odstránenie príčin ich porúch. Je odporúčaná obnova primárnej klasicistickej podoby fasád v rozsahu pôvodnej budovy Župného domu, t.j. kombinácia lomenej bielej a okrovo- ružovej farby. Historické substancie objektu, omietky a detaily, sú predmetom pamiatkovej ochrany.
Je potrebné všetky opraviteľné ozdobné prvky zachovať pôvodné a v prípade neopraviteľných ozdobných elementov je nutné vyhotoviť presné kópie týchto prvkov. Je potrebné realizovať laboratórny prieskum vlhkosti omietok.
Odstrániť technicky a materiálovo nevhodnej omietkovej vrstvy C. Odstrániť sekundárnych, cementom nastavovaných omietok a omietok degradovaných, fyzicky dožitých, u ktorých je z technického hľadiska obnova je nemožná (omietky C a čiastočne omietky B). Odstrániť sekundárne omietky a nátery z profilovaných prvkov hlava a päta pilastrov, ostenia, nadokenné rímsy, podporné konzoly. Aplikácia mechanickým spôsobom, dočistenie umytím.
Všetky novodobé a silne zvetrané omietky sa odstránia, historické omietky v dobrom stave budú zachované. Zvyšky historických vrstiev omietok a náterov sú predmetom ochrany. Fasády navrhujem omietnuť paropriepustnými omietkami na báze vápna. V prípade zistenia výtvarnej výzdoby počas odstraňovania zvetraných omietok, nutné je nález bezodkladne ohlásiť KPÚ Nitra. Nové omietky nesmú spôsobiť zánik spodných profilov plastických súčastí fasád. Povrch omietok na pasívnych plochách bude hladký. Profilované prvky musia byť obnovené umelecko-remeselne alebo reštaurátorským spôsobom obnovené.
Štukovú výzdobu po očistení opraviť, chýbajúce dielce doplniť z vápennej malty, rekonštruovať pomocou šablón. Pri obnove omietok pamiatkových objektov je potrebné dodržať zásady pamiatkovej starostlivosti. Pri analýzach materiálov, používaných v minulosti na historických stavbách, sa stretávame bezcementovými materiálmi, kde ako spojivo sa používalo hlavne vápno v rôznych modifikáciách. Pre omietky sa používalo vzdušné hasené vápno, hydraulické vápno alebo vápno s pridaním rôznych jemných materiálov, všeobecne nazývaných puzolány. Jedná sa o jemne práškové materiály, ktoré môžu byť pridávané do vápenných omietok.
Veřejná zakázka vložena:
28.04.2017 07:40

Typ formuláře:
Řádný

Druh veřejné zakázky:
Oznámení o zakázce

Zadavatel:
Mesto Komárno

Originální záznam:

Hlavní místo plnění:
Nitranský kraj

Platnost veřejné zakázky:
26.06.2017 00:00

Cena veřejné zkázky:
340 000 EUR

ZADAVATEL ZAKÁZKY

Zadavatel název:
Mesto Komárno

Zadavatel IČ:
00306525

Zadavatel ulice:
Nám. gen. Klapku 1

Zadavatel PSČ:
945 01

Zadavatel obec:
Komárno

Kontaktní osoba:
Ing. Dagmar Melotíková

Zadavatel telefon:
+421 903 520 052


Zadavatel web:
http://www.ezakazky.sk

Slovník veřejné zakázky (CPV)

45000000-7
Stavebné práce

Máte-li zájem o nejnovější poptávky a další nadstandardní služby, staňte se klientem Evropské databanky

Aktuální microsite


Realizace staveb a projektová činnost

Realizace staveb a projektová činnost

Sníte o ideálním domě pro vaši rodinu nebo si plánujete rekonstrukci obydlí? Budete rekonstruovat byt nebo dům? Rozhodli jste se postavit dům na klíč a potřebujete k tomu spolehlivou stavební firmu? Zaměřujeme se na veškeré práce v oblasti stavebnictví, úpravy interiérů i exteriérů, to jsme my, společnost T&Nstav stavební s obchodní, s.r.o. Využijte naších služeb od A do Z. Realizujeme projektovou dokumentaci, provádíme celkové rekonstrukce a výstavby. Objednat si lze i jednotlivé stavební činnosti, např zateplení a vyhotovení fasády, interiérové stavební práce, venkovní úpravy terénů a mnoho dalšího. Výčet veškerých nabízených prací naleznete na webových stránkách spolu s referencemi a fotografií naší práce. Důležitý je klient a provedení práce, záleží nám na kvalitě a také spokojenosti zákazníka. Snažíme se vyhovět veškerým požadavkům. Kontaktujte nás nebo přijeďte na osobní konzultaci do Pelhřimova.


Výstavba, rekonstrukce a revitalizace budov - Pardubice

Výstavba, rekonstrukce a revitalizace budov - Pardubice

Plánujete výstavbu rodinného domu, garáže či nástavbu? Chcete zrekonstruovat byt? Tak jste tu správně u stavební firmy Miroslava Kaššáka. Zaměřuji se na komplexní stavební práce. Budu Vám nápomocen při výstavbě hrubě stavby, drobných zednických prací, zhotovím Vám omítky, obklady i podlahy. V rámci své činnosti realizuji výstavbu nových budov, ale i rekonstrukci bytových jader či přestavbu bydlení, nástavbu a vestavbu. Dělám také stavební úpravy exteriéru a zateplení budov s fasádou. Pokud hledáte spolehlivého a kvalitního řemeslníka v oblasti stavebních prací tak mě neváhejte kontaktovat telefonicky, e-mailem či osobně. Sídlím v Pardubicích na ulici Jana Palacha 2767.


Profesionální rekonstrukce bytů a domů na klíč - od jednoho dodavatele

Profesionální rekonstrukce bytů a domů na klíč - od jednoho dodavatele

Plánujete renovaci interiéru? Pak kontaktujte firmu Woodtech Jiřího Májka z Brna, která zajišťuje kompletní služby v oblasti rekonstrukce bytů a domů. Nechce si vše zrenovovat v rámci jednoho dodavatele a nebudete litovat. Provádíme instalace a montáže osvětlení, podlahových rozvodů a stropních podhledů, výměny parket a stoupaček, výrobu nadčasového nábytku na zakázku pro všechny typy místností, obklady stěn, renovace dveří, vymalování objektu a další stavební práce. Samozřejmostí je pro nás zpracování grafického návrhu pro Vaši lepší představu, profesionální poradenství s výběrem a vhodným umístěním zařízení, zajištění servisu a realizace zakázky na klíč, která zahrnuje návrh, výrobu, dodávku a montáž.


Pokládka podlah, realizace podhledů a stěn v obytných prostorech podkroví

Pokládka podlah, realizace podhledů a stěn v obytných prostorech podkroví

Chcete si z Vaší půdy udělat další obytné prostory? Hledáte v okolí Brna nebo Vyškova firmu, která se postará o realizaci podhledů a podlah v podkrovních prostorech? Přestavbu půdních prostor svěřte do rukou firmy Josef Opluštil. Naše firma promění půdu ve vašem domě v plnohodnotně obyvatelné prostory. Zajistíme realizaci stěn, které rozdělí půdní prostory na pokoje včetně sádrokartonových podhledů. Položíme novou podlahu podle Vašeho výběru. Provedeme také tepelnou izolaci podlahy pro vyšší tepelný komfort.


Rekonstrukce rodinných domů i chalup - Liberec

Rekonstrukce rodinných domů i chalup - Liberec

Jestliže máte k dispozici starší dům a chcete nový, není třeba jej ihned bourat. Někdy je dostatečným řešením pouze rekonstrukce rodinných domů, ovšem poradit byste se o postupu měli s odborníky ze stavebnictví. Většina z nás staví dům jen jednou za život, proto bychom si veškeré detaily měli opravdu dobře promyslet. Rekonstrukce rodinných domů zajišťuje společnost Stavby Nisa s.r.o. Liberec. Kromě rekonstrukce domu pro vás může také uskutečnit rekonstrukce chalupy. Není totiž nic lepšího, než mít hezky zařízené bydlení pro celou rodinu nebo chalupu určenou k víkendové relaxaci. A tento sen si můžete s firmou Stavby Nisa s.r.o. splnit i vy. Rekonstrukce rodinných domů skrývá velké množství úskalí, se kterými vám však odborníci z firmy Stavby Nisa s.r.o. rádi poradí. Vhodně zvolit výběr materiálů a technologií, ale také například probrat architektonickou část projektu. Rekonstrukce chalupy zahrnuje podobné postupy.


Profesionální fasády, rekonstrukce a revitalizace domů i historických budov

Profesionální fasády, rekonstrukce a revitalizace domů i historických budov

Váš dům potřebuje zrekonstruovat nebo zrevitalizovat? Naše společnost Stavos Stavba a.s. vám jako zkušený dodavatel staveb nabízí ty nejprofesionálnější služby v oblasti rekonstrukcí a revitalizace. Kromě klasických domů veřejných i soukromých investorů se postaráme také o historické budovy, s kterými máme dlouholeté zkušenosti. Už si nemusíte lámat hlavu nad tím, na koho se obrátit, máme pro vás jednoduché řešení. Kontaktujte nás a společně se domluvíme na veškerých pracích, které bude potřeba zrealizovat na vašem domě či historické budově. Snažíme se vždy vyjít našim klientům vstříc, aby potřebné úpravy také odpovídali jejich přání a představám.